NRD Начало
Сряда, 13 Ноември 2024
Начало Авансцена Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на "Гунди - легенда за любовта"
5842
Авансцена

Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на "Гунди - легенда за любовта"

Българският актьор с кариера в Холивуд Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерната за града прожекция на филма "Гунди - легенда за любовта" на 12 октомври в Културен дом НХК. В следващите дни публиката в морския град ще може да гледа и други два най-нови филма с негово участие - "Сельодка" и "Караганда", съобщават от пресцентъра на Община Бургас. Във филма "Гунди - легенда за любовта", който се базира на историята за един от най-популярните и обичани български футболисти Георги Аспарухов - Гунди, Димитър Маринов играе ролята на неговия баща Аспарух. Лентата проследява живота на спортиста - от срещата му с Величка Маркова – Лита до трагичния 30 юни 1971 година

| 04 Октомври 2024, 16:59 ч.
Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на
Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на "Гунди - легенда за любовта"
Снимка © DFA

Българският актьор с кариера в Холивуд Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерната за града прожекция на филма "Гунди - легенда за любовта" на 12 октомври в Културен дом НХК.

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов.

По думите му филмът разказва историята на забравения български гений Чавдар Мутафов (1889-1954). Той е ненадминат сладкодумник, за чието внимание се борят враждуващи литературни кръгове, но завършва живота си изолиран от литературните среди; архитект на ключови софийски училища, които и днес привличат погледа ни; писател и художествен критик, който все още е актуален, разказва Христо Йоцов.

Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов.

„Ще видите още съхранени архивни кадри отпреди 30 години на проф. Петър Петров. Ще чуете и невероятния разказ за това как Чавдар Мутафов бива изваден от забвението, отредено

Премиера на спектакъла „Как хубаво лошо живяхме“ по пиеси на Людмила Петрушевска ще има на 2 октомври в театър „Ателие 313“, съобщават от трупата.

Режисьор е Ваня Борисова. В представлението участват Ангела Канева, Виктория Владова, Мария Карилоска, Димитър Василев, Димитър Бисеров.

Спектакълът е осъществен с финансовата подкрепа на Министерството на културата.

Спектакълът „Червената шапчица“ на Държавен куклен театър (ДКТ) - Видин е селектиран за участие в програмата на международния куклен фестивал на открито „Дни на куклите“ в морската градина на Бургас. Това е поредно участие на видинският куклен театър във фестивала, съобщиха от културната институция.

Пиесата „Червената шапчица“ ще се играе два пъти на откритата сцена „Охлюва“. Драматизацията и режисурата са дело на Мая и Митко Димитрови, сценография и кукли - Елена Цонкова, композитор е Петко Т. Манчев. Участват актьорите Аделина Иванова и Красимир Колев, напомнят от театъра.

В началото на юли Видинският куклен театър участва в седмото издание на кукления фестивал за всички възрасти „Шарено петле“ в Плевен с марионетния спектакъл „Цирк Мираж“. 

В периода от 25 август до 1 септември театърът гостува с пет представления на същия спектакъл по време на международ

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

В следващите дни публиката в морския град ще може да гледа и други два най-нови филма с негово участие - "Сельодка" и "Караганда", съобщават от пресцентъра на Община Бургас.

Във филма "Гунди - легенда за любовта", който се базира на историята за един от най-популярните и обичани български футболисти Георги Аспарухов - Гунди, Димитър Маринов играе ролята на неговия баща Аспарух.

Лентата проследява живота на спортиста - от срещата му с Величка Маркова – Лита до трагичния 30 юни 1971 година. В основата на сценария са неразказани досега истории от личния живот на Георги Аспарухов и съпругата му Лита, с която преминават през редица изпитания на живота, футбола и системата, но остават заедно до самия край.

На 13 октомври бургаската публика ще може да гледа актьора Димитър Маринов и в късометражния "Сельодка". Той разказва историята на Ирина, която ден след преместването си в мечтаната малка къща се подхлъзва и чупи бедрото и ръката си. Тъй като мъжът трябва да замине в командировка, на помощ да се грижи за нея идва циничният баща, прекарал живота си в Съветския съюз. Единствената му задача е да я придвижва до банята, но вместо това той използва възможността да поправи всичко в къщата, освен връзката им.

По-късно същия ден в Културен дом НХК ще бъде прожектиран и пълнометражният игрален филм „Караганда“. Той разказва за молдовския гангстер Владимир, който живее в Ню Йорк и е член на елитна престъпна група „Воры в законе“ - група, която води началото си от времето на царете.

Аз считам, че творчеството е огледало на личността. В такъв смисъл и моята музика сигурно напълно изявява това, което представлявам – не само като творец, но и като човек. Мисля, че творческата дейност на един автор най-малко може да прикрие недостатъците му или пък да преувеличи неговите качества. С една дума, при творчеството скрито-покрито няма, там всичко лъсва наяве, казва Васил Казанджиев.

Днес големият български композитор, диригент и педагог празнува своята 90-годишнина.

Той е роден на 10 септември 1934 г. в Мартен, Русенска област, в семейството на интелектуалци с музикални интереси.

„Родителите ми имаха решаващо значение за това формиране в такъв смисъл, че първи те се сетиха да ме насочат към музиката. А всъщност това стана много случайно. Аз започнах на китара още съвсем малък, може би седемгодишен, и от

Японската формация Kyoto Jazz Massive пристига за първия си концерт в България.

Събитието е на 1 декември в Sofia Live Club, съобщават организаторите.

По думите им Kyoto Jazz Massive е движеща сила на световната джаз и електронна музикална сцена вече повече от 30 години, а сега музикантите гостуват у нас, подкрепени от мощния звук на групата Echoes Of A New Dawn Orchestra, разширявайки тяхната визия от джазфънк, броукън бийт до соулфул хаус, космически груув и всичко между тях.

Проектът Kyoto Jazz Massive е основан от братята  Шуя и Йоши Окино и открит от Джайлс Петърсън. Завръща се на европейската сцена след петнадесетгодишна пауза, празнувайки своя 30-ти рожден ден с нов материал и нов състав.

През 1994 г. излиза първата им продукция - компилация, озаглавена Kyoto Jazz Massive V.

„Цирколюция“ ще има в София от 10 до 13 октомври.

Това е единствен по рода си фестивал в България за съвременен цирк със спектакли на открито, циркови работилници и професионален форум – „Дебат за цирка”, уточняват организаторите.

„А какво е цирколюция? Завъртане, игра на думи, игра с топки, а най-вече – популяризирането на съвременния цирк. Стремим се „Цирколюция“ да бъде фестивал, достъпен за възможно най-много зрители. В съответствие с ангажимента ни към социалния цирк се фокусираме върху достигането на хора със специални потребности. Радваме се, че можем да предложим безплатни билети за хора с увреждания и в неравностойно положение“, допълват организаторите.

Домакин на фестивала ще бъде „Топлоцентрала“.

Третата глава на арт проекта „Живот заедно“ (Living Together), озаглавена „Разказване“ (Narrating), разсъждава върху концепцията за общност през гледната точка на общности, които се невидими и чийто глас не се чува, съобщават от Института за съвременно изкуство (ИСИ). Събитието е част от неговата програма „Суперпозиции“.

Откриването е тази вечер в подлез „Царевец“ на бул. „Цариградско шосе" (Орлов мост). Куратори са Катя Ангелова и Лукреция Чипители. 

„За нас „заедно“ означава да изграждаме съюзи с групи, чиято история остава невидима и неразказана. Актът на разказване е неразделна част от нашия опит като човешки същества; той е полето на нашите съюзи, пространството, където можем да седнем заедно, докато разказваме, слушаме и

Изложбата „Ремис“ на Румен Жеков ще бъде представена в Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка“ 6. Експозицията може да бъде разгледана от 30 септември до 19 октомври, съобщават организаторите.

Куратор е Диана Драганова-Щир. Тя представя избрана колекция, която обхваща последните творби на Румен Жеков (1960 – 2022) – „В черно“, както и част от цикъла „Безсъници“. Заедно с неговите платна са изложени и произведения на негови приятели и сподвижници – Кольо Карамфилов, Красимир Добрев, Красимир Карабаджаков, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Надя Генова, Николай Бузов и Иван Тотев.

„Сред талантливото и силно поколение съвременни художници, които работят от края на 90-те години на ХХ век до днес, творчеството на Румен Жеков е заело своето подобаващо място. Съосновател и активен участник в плов

Когато възниква проблем с контрабандата на оръжие, Владимир заминава за руска военновъздушна база с куфар, пълен с фалшиви пари. Опитът му да заблуди местната мафия се проваля и авиобазата е разрушена след жестока престрелка. Въпреки че успява да избяга, бизнесът и семейството на Владимир са застрашени от последвалата мафиотска война. Конфликтът го среща отново със стария му приятел от съветските затворнически лагери Алексей, в чието минало обаче има нещо, което изглежда съмнително.   

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Реставрация на картината „Нощна стража“ на Рембранд започна в музея „Райксмузеум“
Реставрация на творбата „Нощна стража“, създадена през 1642 г. от нидерландския художник Рембранд ван Рейн, започна пред посетителите на музея „Райксмузеум“ ...
Новият български филм „Без крила“ тръгва по кината
На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios. Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена н ...
Иван Бърнев и Башар Рахал пристигат с „Билет до Америка“
На 5 и 6 декември в „Театро“ са премиерните представления на „Билет до Америка“.  Пиесата е по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев ...
Киномания гостува във Варна
Киномания гостува във Варна от 15 ноември до 1 декември, показва програмата на домакините от Фестивалния комплекс в града. Откриването е с документалния филм Let’s Get Lost ...
Премиерата на филма „Гладиатор 2“ на Ридли Скот ще се състои във Франция
Режисьорът Ридли Скот представя брутално и кърваво продължение на един от най-големите си успехи - „Гладиатор 2“, почти 25 години след като изведе Ръсел Кроу на арената ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Греди Асса: Времето няма значение, има значение произведението
Разглеждам картините от изложбата „През времето“ като процеп, през който наблюдавам света. Това каза Греди Асса, който тази вечер откри новата си eкспозиция в столичнат ...
Реставрация на картината „Нощна стража“ на Рембранд започна в музея „Райксмузеум“
Реставрация на творбата „Нощна стража“, създадена през 1642 г. от нидерландския художник Рембранд ван Рейн, започна пред посетителите на музея „Райксмузеум“ ...
Стефан Н. Щерев и Иво Милев тръгват „По следите на Михайло Парашчук“
Фотоизложба, посветена на творчество на украинския скулптор Михайло Парашчук, дело на Стефан Н. Щерев и Иво Милев, ще бъдат показани в Централно фоайе на Ректората на Софийския уни ...
Еминем, Шерил Кроу, Джанет Джексън, Аланис Морисет са сред номинираните за Залата на славата на авторите на песни
Еминем, Бой Джордж, Джордж Клинтън, Шерил Кроу, Джанет Джаксън, Аланис Морисет, а също групите „Дуби брадърс“ и N.W.A са сред номинираните за Залата на славата на автор ...
12-ата „Нощ на театрите“
Близо сто събития в тринадесет града ще има в 12-ата „Нощ на театрите“. Предвидени са спектакли, изложби, импро театър, уъркшопи и Live студия в София, Пловдив, Варна, ...
Тикер в 02:00 ч.
Разглеждам картините от изложбата „През времето“ като процеп, през к ...
Начало Авансцена
5842
Авансцена

Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на "Гунди - легенда за любовта"

В следващите дни публиката в морския град ще може да гледа и други два най-нови филма с негово участие - "Сельодка" и "Караганда", съобщават от пресцентъра на Община Бургас.Във филма "Гунди - легенда за любовта", който се базира на историята за един от най-популярните и обичани български футболисти Георги Аспарухов - Гунди, Димитър Маринов играе ролята на неговия баща Аспарух.

| 04 Октомври 2024, 16:59 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на
Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерна прожекция на "Гунди - легенда за любовта"
Снимка © DFA

Българският актьор с кариера в Холивуд Димитър Маринов ще гостува в Бургас за премиерната за града прожекция на филма "Гунди - легенда за любовта" на 12 октомври в Културен дом НХК.

В следващите дни публиката в морския град ще може да гледа и други два най-нови филма с негово участие - "Сельодка" и "Караганда", съобщават от пресцентъра на Община Бургас.

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов.

По думите му филмът разказва историята на забравения български гений Чавдар Мутафов (1889-1954). Той е ненадминат сладкодумник, за чието внимание се борят враждуващи литературни кръгове, но завършва живота си изолиран от литературните среди; архитект на ключови софийски училища, които и днес привличат погледа ни; писател и художествен критик, който все още е актуален, разказва Христо Йоцов.

Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов.

„Ще видите още съхранени архивни кадри отпреди 30 години на проф. Петър Петров. Ще чуете и невероятния разказ за това как Чавдар Мутафов бива изваден от забвението, отредено

Премиера на спектакъла „Как хубаво лошо живяхме“ по пиеси на Людмила Петрушевска ще има на 2 октомври в театър „Ателие 313“, съобщават от трупата.

Режисьор е Ваня Борисова. В представлението участват Ангела Канева, Виктория Владова, Мария Карилоска, Димитър Василев, Димитър Бисеров.

Спектакълът е осъществен с финансовата подкрепа на Министерството на културата.

Спектакълът „Червената шапчица“ на Държавен куклен театър (ДКТ) - Видин е селектиран за участие в програмата на международния куклен фестивал на открито „Дни на куклите“ в морската градина на Бургас. Това е поредно участие на видинският куклен театър във фестивала, съобщиха от културната институция.

Пиесата „Червената шапчица“ ще се играе два пъти на откритата сцена „Охлюва“. Драматизацията и режисурата са дело на Мая и Митко Димитрови, сценография и кукли - Елена Цонкова, композитор е Петко Т. Манчев. Участват актьорите Аделина Иванова и Красимир Колев, напомнят от театъра.

В началото на юли Видинският куклен театър участва в седмото издание на кукления фестивал за всички възрасти „Шарено петле“ в Плевен с марионетния спектакъл „Цирк Мираж“. 

В периода от 25 август до 1 септември театърът гостува с пет представления на същия спектакъл по време на международ

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

Във филма "Гунди - легенда за любовта", който се базира на историята за един от най-популярните и обичани български футболисти Георги Аспарухов - Гунди, Димитър Маринов играе ролята на неговия баща Аспарух.

Лентата проследява живота на спортиста - от срещата му с Величка Маркова – Лита до трагичния 30 юни 1971 година. В основата на сценария са неразказани досега истории от личния живот на Георги Аспарухов и съпругата му Лита, с която преминават през редица изпитания на живота, футбола и системата, но остават заедно до самия край.

Аз считам, че творчеството е огледало на личността. В такъв смисъл и моята музика сигурно напълно изявява това, което представлявам – не само като творец, но и като човек. Мисля, че творческата дейност на един автор най-малко може да прикрие недостатъците му или пък да преувеличи неговите качества. С една дума, при творчеството скрито-покрито няма, там всичко лъсва наяве, казва Васил Казанджиев.

Днес големият български композитор, диригент и педагог празнува своята 90-годишнина.

Той е роден на 10 септември 1934 г. в Мартен, Русенска област, в семейството на интелектуалци с музикални интереси.

„Родителите ми имаха решаващо значение за това формиране в такъв смисъл, че първи те се сетиха да ме насочат към музиката. А всъщност това стана много случайно. Аз започнах на китара още съвсем малък, може би седемгодишен, и от

Японската формация Kyoto Jazz Massive пристига за първия си концерт в България.

Събитието е на 1 декември в Sofia Live Club, съобщават организаторите.

По думите им Kyoto Jazz Massive е движеща сила на световната джаз и електронна музикална сцена вече повече от 30 години, а сега музикантите гостуват у нас, подкрепени от мощния звук на групата Echoes Of A New Dawn Orchestra, разширявайки тяхната визия от джазфънк, броукън бийт до соулфул хаус, космически груув и всичко между тях.

Проектът Kyoto Jazz Massive е основан от братята  Шуя и Йоши Окино и открит от Джайлс Петърсън. Завръща се на европейската сцена след петнадесетгодишна пауза, празнувайки своя 30-ти рожден ден с нов материал и нов състав.

През 1994 г. излиза първата им продукция - компилация, озаглавена Kyoto Jazz Massive V.

„Цирколюция“ ще има в София от 10 до 13 октомври.

Това е единствен по рода си фестивал в България за съвременен цирк със спектакли на открито, циркови работилници и професионален форум – „Дебат за цирка”, уточняват организаторите.

„А какво е цирколюция? Завъртане, игра на думи, игра с топки, а най-вече – популяризирането на съвременния цирк. Стремим се „Цирколюция“ да бъде фестивал, достъпен за възможно най-много зрители. В съответствие с ангажимента ни към социалния цирк се фокусираме върху достигането на хора със специални потребности. Радваме се, че можем да предложим безплатни билети за хора с увреждания и в неравностойно положение“, допълват организаторите.

Домакин на фестивала ще бъде „Топлоцентрала“.

Третата глава на арт проекта „Живот заедно“ (Living Together), озаглавена „Разказване“ (Narrating), разсъждава върху концепцията за общност през гледната точка на общности, които се невидими и чийто глас не се чува, съобщават от Института за съвременно изкуство (ИСИ). Събитието е част от неговата програма „Суперпозиции“.

Откриването е тази вечер в подлез „Царевец“ на бул. „Цариградско шосе" (Орлов мост). Куратори са Катя Ангелова и Лукреция Чипители. 

„За нас „заедно“ означава да изграждаме съюзи с групи, чиято история остава невидима и неразказана. Актът на разказване е неразделна част от нашия опит като човешки същества; той е полето на нашите съюзи, пространството, където можем да седнем заедно, докато разказваме, слушаме и

Изложбата „Ремис“ на Румен Жеков ще бъде представена в Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка“ 6. Експозицията може да бъде разгледана от 30 септември до 19 октомври, съобщават организаторите.

Куратор е Диана Драганова-Щир. Тя представя избрана колекция, която обхваща последните творби на Румен Жеков (1960 – 2022) – „В черно“, както и част от цикъла „Безсъници“. Заедно с неговите платна са изложени и произведения на негови приятели и сподвижници – Кольо Карамфилов, Красимир Добрев, Красимир Карабаджаков, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Надя Генова, Николай Бузов и Иван Тотев.

„Сред талантливото и силно поколение съвременни художници, които работят от края на 90-те години на ХХ век до днес, творчеството на Румен Жеков е заело своето подобаващо място. Съосновател и активен участник в плов

На 13 октомври бургаската публика ще може да гледа актьора Димитър Маринов и в късометражния "Сельодка". Той разказва историята на Ирина, която ден след преместването си в мечтаната малка къща се подхлъзва и чупи бедрото и ръката си. Тъй като мъжът трябва да замине в командировка, на помощ да се грижи за нея идва циничният баща, прекарал живота си в Съветския съюз. Единствената му задача е да я придвижва до банята, но вместо това той използва възможността да поправи всичко в къщата, освен връзката им.

По-късно същия ден в Културен дом НХК ще бъде прожектиран и пълнометражният игрален филм „Караганда“. Той разказва за молдовския гангстер Владимир, който живее в Ню Йорк и е член на елитна престъпна група „Воры в законе“ - група, която води началото си от времето на царете.

Когато възниква проблем с контрабандата на оръжие, Владимир заминава за руска военновъздушна база с куфар, пълен с фалшиви пари. Опитът му да заблуди местната мафия се проваля и авиобазата е разрушена след жестока престрелка. Въпреки че успява да избяга, бизнесът и семейството на Владимир са застрашени от последвалата мафиотска война. Конфликтът го среща отново със стария му приятел от съветските затворнически лагери Алексей, в чието минало обаче има нещо, което изглежда съмнително.   

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Реставрация на картината „Нощна стража“ на Рембранд започна в музея „Райксмузеум“
Новият български филм „Без крила“ тръгва по кината
Иван Бърнев и Башар Рахал пристигат с „Билет до Америка“
Киномания гостува във Варна
Премиерата на филма „Гладиатор 2“ на Ридли Скот ще се състои във Франция
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Греди Асса: Времето няма значение, има значение произведението
Авансцена
Реставрация на картината „Нощна стража“ на Рембранд започна в музея „Райксмузеум“
Под прожектора
Стефан Н. Щерев и Иво Милев тръгват „По следите на Михайло Парашчук“
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.